31 Mart 2015 Salı | Günün Haberleri | Giriş Sayfa Yap | Künye | Reklam
Adnan Keskin oylar tekrar sayılınca öne geçti
Ahmet Ümit: HDP'ye oy vermek Kemalistlerin yararına
Ruslar Putin'in uyarısıyla içki ve sigarayı azalttı!
AK Partili vekile ölüm tehdidi!
Türkiye'de yeni bir canlı türü tespit edildi!
Öğrencilere müjde: Burslara inanılmaz zam!
Sibel Can veliahtını buldu!
Başakşehir maçı hangi statta oynanacak?
Kasımpaşa'da şok gelişme !
Hürhaber Logo
SİYASET     SPOR     DÜNYA     MEDYA     EKONOMİ     OYUN     SOSYAL MEDYA     MAGAZİN     SAĞLIK     TEKNOLOJİ     SEÇİM     TÜMÜ

Gülden Karaböcek öldü mü?

Sosyal Medya bir ünlüyü daha öldürdü!

03.11.2012 14:31HURHABER/HABER MERKEZİ Sosyal medyanın yeni kurbanı Gülden Karaböcek oldu. Gülden Karaböcek Bir Mucize Allahım & Konuşsana Bir Tanem isimli albümünü 2011'de çıkaran usta sanatçı yeni albüm çalışmalarına devam ederken internette öldü haberleri dolaşmaya başladı.

TRT 1'de yayınlanan Seksenler dizisinde sık sık şarkıları ile gündeme gelen Gülden Karaböcek'in sevenleri yaşadığını öğrendiklerinde çok sevindiler oldular.http://www.hurhaber.com/

Gülden Karaböcek kimdir?

(d. 4 Kasım 1953, Ankara), Türk arabesk şarkıcısı.

Arabesk ve fantazi müziğin ilk isimlerinden olup müzik kariyeri boyunca pek çok tarzı denemiş ancak asıl ününü fantezi şeklinde tanımlanan kendine özgü arabesk şarkılarından kazanmıştır. Orijinal adı Saniye Gülden Göktürk olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, Ankara Radyosu'nda Yaşar Aydaş'tan şan, nota ve solfej eğitimi aldı. Ankara'dan ailesi ile birlikte İstanbul'a gelerek ilk plağını 14-15 yaşlarında Pathé adlı firma hesabına doldurdu:Yazılanlar Gelir Başa&Garip Kaldım 45'liği. Bu plakta Gülden Karaböcek'e ünlü sanatçı Orhan Gencebay bağlamasıyla eşlik etti. İlk iki plağını Gülden Göktürk adıyla çıkartan sanatçı, yaşadığı aile içi gerilim sebebiyle dönemin ünlü starı ablası Neş'e Karaböcek'in takma soyadını 1972 yılında mahkeme kanalı ile alarak resmileştirdi.

Sanatçı, 1968-1987 yılları arasında sırasıyla Pathé, Şah, Elenor, Oscar ve Düzgit plak şirketleri hesabına 20 adet 45'lik ve 9 adet LP doldurdu. 1983'te İngiltere de London Palladium'da ve Avustralya da konserler verdi. 1984'te dönemin ünlü gazinolarından Çakıl Müzikholünde (Selami Şahin ile birlikte) ve İzmir Fuarındaki Ekici-Över Gazinosunda assolist olarak sahne aldı. İzmir Fuarı'nda İbrahim Tatlıses, Barış Manço, Belkıs Akkale gibi bir çok ünlü ismi alt kadrosunda bulundurdu. Bülent Ersoy ve Ferdi Tayfur ile birlikte Avrupa turnesine çıkarak Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde konserler verdi. Türkiye'nin ilk yerli CD'si Bir Mucize Allahım'ı 1987'de Düzgit Plak etiketiyle çıkardı.Aziz-Jet-Sedef adlı şirket hesabına 5, Düzgit hesabına 1 albüm daha çıkardı.1990'lı yılların başlarına kadar aktif olarak profesyonel müzik yaşantısını başarılı bir şekilde sürdürmüş, son yıllarda gerek özel hayatındaki sorunlar gerekse müzik piyasasının içinde bulunduğu kriz sebebiyle müziğe çok uzun aralar vermiştir.

1978 (Dilek Taşı), 1985 (Duyar mısın Feryadımı,Kenar Mahalle,Hasretinle Yaşanmıyor,Sevsen Ne Olurdu), 1986 (Ağlıyorsam Yaşıyorum)yıllarında çektiği 6 adet de sinema filmi vardır. Yaptığı albümler kadar seçme eserlerden oluşturulan nostalji kasetleri de sıkça basılmıştır. Besteci kimliğiyle MESAM ve MÜYOBİR üyesidir. Son albümü 2001 yılında çıkan Güldence olup, 2004 yılında Murathan Mungan'ın tribute albümü Söz Vermiş Şarkılar'a "Otel Odaları" adlı şarkı ile katkıda bulunmuştur. Halen İstanbul-Beylikdüzü'nde yaşamakta olup, Atilla Alpsakarya ile yaptığı 12 Eylül 1975 tarihli ilk evliliğinden 14 Haziran 1979 doğumlu Alpay adlı bir erkek çocuk ile Recep Armağan Düzgit ile 16 Ağustos 1986 tarihinde yaptığı ikinci evliliğinden 27 Şubat 1988 doğumlu Nur adlı bir kız çocuk annesidir. 2004 yılında aktif müzik yaşantısına dönmüş olup, Eylülist Müzik Kulübü, Paella, Cahide, Nahide, 5. Kat,Parkorman, Ghetto, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu gibi çok özel mekanların yanı sıra, Azerbaycan'da Haydar Aliyev Sarayı'nda (2010) ve Türkiye'nin dört bir yanında konserler vermeye başlamıştır. Son albümü üzerinde ki çalışmalarını halen sürdürmekte olup sürpriz albümü beklenmektedir.

TÜM ALBÜM VE ŞARKILARI:

Anadolu'nun Bağrından 1975
Dostum 1977
Müzik ve Ben 1978
Gülden Fırtınası 1982
Gülden'in Dünyası 1983
Öyle Yalnız Kaldım ki 1983
Ağlıyorsam Yaşıyorum 1984
Dünyadan Zevk Almıyorum 1984
Duyar mısın Feryadımı 1985
Aşığım Seviyorum 1986
Hasret Pınarı 1987
Bir Mucize Allahım 1987
Adaletin Bu mu Dünya 1987
Zirvede On Yıl/Bestelerim 1988
Hatıralar Silinir mi? 1989
Mutluluğa Geç Kaldım 1989
Hayatımın Şarkıları 1989
Anılar Bana Yeter 1990
Ara Beni Mutluluk 1990
Hatıran Yeter 1990
İkimiz de Sevmiştik 1991
Kısmetse Olur 1991
Sabrımın Bedelisin 1992
Kırgınım Anılara 1993
Hayrını Gör 1993
Silemem 1997
Güldence 2001
Bir Mucize Allahım&Konuşsana Bir Tanem 2011

GÜLDEN KARABÖCEK TÜRKİYE'Yİ AĞLATTI

O eniştesi ile birlikte olan kötü kadın... Gülden Karaböcek 40 yıldır alnında bu lekeyi taşıyor. Peki gerçekler bundan mı ibaret?
16 yaşında bir genç kızken, eniştesi ile bir ilişki yaşadığı iddia edilir. Magazin gündeminin en önemli maddesi olmuştur. Ailesinin de yüz karası. Evinin kapıları ona kapanır. Sokakta kalmıştır. Cem Karaca'nın yanına sığınır. Bir süre sonra artık boşanmış olan eniştesi ile evlenir. Sürünüyorum ve Bir Dilek Taşı gibi unutulmaz bestelere imza atar. Ama asla bir star olamaz. Ablasının kocası ile olan kötü kadın imajını onu hiç bırakmaz.
Gerçekten 16 yaşında başına ne geldiğini ise anlatmaz, çocukluk hatasının günahını 40 yıl çeker ama sabır taşı çatlamaz. 54 yaşındaki Gülden Karaböcek hala geçmişi hakkında konuşmak istemiyor. Ama söylediği bir kaç cümle bile bunca yıl taşıdığı kara lekenin belki de başkalarına ait olduğunu gösteriyor.
Bu sabah Dobra Dobra'nın konuğu olan Gülden Karaböcek Cenk Eren, Şenay Düdek ve yayına telefonla bağlanan yılların tanığı Mehmet Yüzüak'ın ısrarlarına rağmen, gözyaşlarını zorla da olsa tutmayı başardı ve "Rahmetli annemin, babamın ve ablamın aleyhine konuşmak istemiyorum. Onlar beni harcadı ama ben onların harcayamam" diyerek susmayı seçti.

“ARTIK KONUŞ BASKISI”

Ne var ki programın sunucuları, Gülden Karaböcek’i konuşturmaya kararlıydı. Cenk Eren ve Şenay Düdek – belki de bildikleri bazı sırlar yüzünden- Karaböcek’e gerçekleri anlatması konusunda ısrarlı sorular sordu. Her ikisi de Karaböcek’in “peygamber sabrına” sahip olduğu inancındaydı.
Sonu gelmeyen sorular karşısında Karaböcek şunları anlattı: "Ablam ve eniştem ayrılmak üzereydi. Eniştem bir marka olan Karaböcek soyadını elinden kaçırmak, ablam ise ona sahip olduğu mal-mülkten pay vermek istemiyordu. Şimdi anlatmak istemediğim bir çok pazarlık döndü. Eniştem de beni pazarlığın bir parçası olarak kullandı. Aslında eniştem hem beni, hem ablamı kullandı.”

ENİŞTE İLE EVLİLİK

“Ablam zaten hiçbir zaman piyasa girmemi istememişti. Sonuçta bu olaylar patladı.Annem ile babam beni eve almadılar. Cem Karaca'nın yanına sığındım. Yapayalnız kalmıştım.Bir süre sonra eniştem ile evlendim. Daha doğrusu onun yanına sığındım. Yıllarca da sığıntı olarak yaşadım. Eniştem için ise bu bir ticari evlilikti. Başkaları ile birlikte oluyordu."

DERDİMİ ANLATAMADIM!

Şenay Düdek’in “Peki o zaman niye bu gerçekleri anlatmadın” sorusunu Karaböcek şöyle yanıtladı: "Anlatsam bile kimse beni dinlemiyordu. Aslında ablam eniştem ile evliyken Salih Güney ile ilişkisi vardı. Ama basın bunun üzerine gitmedi. Konu kapatıldı. "
Bunun üzerine Şenay Düdek “Yani ablan Salih Güney ile ilgili olan ilişkisini örtbas etmek için seni mi kullandı” diye sordu. Karaböcek’in yanıtı “evet” oldu.
Programın sunucuları Gülden Karaböcek’i çok iyi anlıyordu ve şu yorumu yaptılar: “Magazin basınında aynı kurallar hala geçerli. Büyük balık küçük balığı yutuyor. Şimdi de öyle starlar hakkında istemedikleri şeyler yazılmıyor, üstü örtülüyor.”

SİLAH ZORUYLA İMZA VERDİM

Gülden Karaböcek Atilla Alpsakarya ile evliliğinin 10 yıl sürdüğünü bu evlilikten bir çocuğu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Mecburen yaptığım bir evlilikti. Zor günler yaşadım.
Silah zoruyla imza verdim. Albümlerimin tüm satış haklarını eline bıraktım. Beni eve kilitliyordu. Sonunda kaçtım ve boşandım. Ama Türkiye beni affetmedi. Allah'ın sayesinde ayakta durdum. Ablam Neşe ise sadece bana değil, benimle konuştuğu için küçük kardeşimi de kapılarını kapadı. Oysa annem- babam, kardeşim Gülcan'ı ona teslim etmişti."
Karaböcek ablası Neşe ile annelerinin cenazesinde bir araya geldiklerini, sarılıp barıştıklarını ama bir daha hiç görüşmediklerini anlattı.

YÜZÜAK KONUŞ DİYE YALVARDI

Yayına telefonla bağlanan, Kemancı gibi pek çok tanınan şarkının söz yazarı Mehmet Yüzüak ise Gülden Karaböcek’ten suskunluğunu bozmasını istedi. Yüzüak adeta yalvararak, “Gülden gerçekleri söyle artık, sen neler yaşadın, ben hepsine şahidim. Gerçekleri anlatsan Neşe Amerika’dan bir daha Türkiye’ye dönemez” dedi.
Ancak Gülden Karaböcek konuşmadı. Bunun nedenini ise şöyle anlattı: “Benimle yine uğraşırlar, hala eniştesi ile aşk yaşayan kadınlar haberlerinde ismim geçiyor. Geçenlerde ‘eniştesi ile mutlu olanlar’ diye bir haber yapıp adımı geçirmişler, ayrıldığımızı bile bilmiyorlar.Yine böyle haberler yaparlar. Ben bunu kabullendim, yazıla çizile kabullendim. Şimdi konuşursam yeni senaryolar yazılacak. Hem bundan sonra anlatsam ne olacak, beni iyi mi tanıyacaklar?”
Bu noktada Cenk Eren programa bir çok e-mail’in geldiğini ve izleyicilerin Gülden Karaböcek’e destek verdiklerini söyledi. Şenay Düdek de, Gülden Karaböcek’e her türlü desteği vereceğini, gelebilecek saldırılara karşı arkasında olduğunu söyledi.
Ne dersiniz, belki gerçek bilinenden çok farklıdır.
Bu Haber 61206 kere okunmuştur.
 • Gülden Karaböcek öldü mü?, Gülden Karaböcek kimdir?, Gülden Karaböcek tüm şarkıları, Gülden Karaböcek tüm albümleri, Gülden Karaböcek şarkıları, Gülden Karaböcek albümleri, Sevsen Ne Olurdu, Kirilsin Ellerim, Sevmez Olaydım, Dilek Tasi, gülden karaböcek eniştesi, Gülden Karaböcek'in gözyaşları, gülden karaböcek ablasının kocası,
 •     DİĞER MÜZİK HABERLERİ
  nediyor
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Hangi takımı tutuyorsunuz?
  DOLAR
  2.61
  EURO
  2.83
  BİST
  63.54
  ALTIN
  99,34
  Hava Durumu
  ISTANBUL   17 / 10
  İlginç Bilgiler Haberleri
  Hür Soru Hür Cevap Haberleri
  Acil kayıp aranıyor Haberleri
  Sevimli Patiler Haberleri
  HürYaşam Haberleri
  Astroloji Haberleri
  Yerel Haber Haberleri
  English News Haberleri
  Ramazan Haberleri
  Siyaset Haberleri
  Spor Haberleri
  Dünya Haberleri
  Medya Haberleri
  Ekonomi Haberleri
  Oyun Haberleri
  Sosyal medya Haberleri
  Magazin Haberleri
  Avrupa Birliği Haberleri
  Sağlık Haberleri
  Belediyeler Haberleri
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.