Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT
Gıda Hareketi Başkanı anlattı: GDO ve hibritli ürünler kısır yapıyor!

Gıda Hareketi Başkanı anlattı: GDO ve hibritli ürünler kısır yapıyor!

GDO ve hibritli ürünler dünyanın ve insanlığın geleceği için büyük tehdit. Birçok kanser türüne yol açtığı gibi üreme yetilerinin kaybedilmesine de neden oluyor. Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, GDO'lu ürünlerin tehlikesini Hür Haber'e anlattı.

HÜR HABER / HABER MERKEZİ
YEŞİM COŞKUN

Dünyanın geleceğini tehdit eden büyük tehlike "GDO" ve hibrit... Canlıların genetiğiyle oynanarak elde edilen bu ürünler kullandığımız deterjandan, yediğimiz domatese kadar bütün hayatımızı ele geçirmiş durumda.

Dün ilk bölümünü yayınladığımız röportajımız bugün ikinci bölümüyle devam ediyor. Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer GDO ve hibritin insan sağlığına etkisini anlattı... Tükettiğimiz yiyecekler "kısırlık" riskini arttırıyor...

Hibrit tüm zararlarına rağmen neden teşvik ediliyor?

Ya cehaletten ya da kötü niyetten. Küresel endüstriyel yapı bunu,"modern bilim" diyerek sunuyor. Bu "kapitalist bilim" ticari firmaların kontrolü ve tahakkümü altında olduğu için onlar bir şeye "iyi" diyorsa "iyi" kabul ediliyor..

"KURŞUNLU BENZİN ZARARLIDIR" DİYEN ADAMLARI ÖLDÜRDÜLER

Örnek vermek gerekirse, "Kurşunlu benzin iyidir" diye yıllarca dünyaya satıldı, sadece Amerika'da binlerce insan bundan zarar gördü. Hala dünyanın pek çok yerinde kurşunlu benzin satılmaya devam ediyor ve pek çok insan akciğer kanserine yakalanıyor. Bundan 50-60 yıl önce "Kurşunlu benzin zararlıdır" diyen adamları öldürdüler, yok ettiler, üniversitelerden attılar. Niye? Çünkü çok kâr elde ediyorlardı bu işten.

Siz de GDO ve hibritin zararlı olduğunu söylüyorsunuz büyük şirketler bundan büyük kâr elde etmesine rağmen. Korkmuyor musunuz?

Hayır, korkacak bir durum yok. Bunları söyleyen sadece ben değilim. Sayısız insan bunlara itiraz ediyor.

"76 MİLYONDAN 2 MİLYONU KANSER OLSA NE OLUR"

"Bu ülkede 76 milyon insan yaşıyor, 2 milyonu kanser olsa ne olur" diyebilir miyiz? Böyle bir şey diyemeyiz. Ama deniliyor. Sözlü olarak değil ama uygulamalı olarak deniliyor. Bugün ilaçların en az yüzde doksanı GDO'ludur.

"DEVLET POLİTİKASI OLMASI GEREKİR"

Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda yapabileceği bir şeyler yok mu?


Bu bir milli güvenlik sorunudur, devletin bütün mekanizmasını ilgilendirir. Ne sağlık, ne tarım, ne çevre ne de başka bir bakanlığa bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir bu. Herhangi bir bürokratın insafına terk edilemeyecek kadar önemli bir mesele. Bu yüzden herhangi bir bakanlıktan ziyade bunun bir devlet politikası olması gerekir.

EN BÜYÜK SORUN: KISIRLIK

GDO'lu ürünlerin uzun vadede insan sağlığına zararları nedir?


Sadece insanlar değil, bütün canlılar yiyip içtikleri, beslendikleri şeylerle şekil alırlar. Eğer beslendikleri şey nitelikli ve sağlıklıysa, kendi yaratılışlarına uygunsa onlar da sağlıklı, sıhhatli olurlar, eğer besinlerde problem varsa, o besini tüketenler de problem yaşar. Kromozomlarınız, genleriniz, hücreleriniz bozuluyorsa birinci nesilde çok sorun gözükmeyebilir ama sonraki ve bir sonraki nesillerde en temel ve en belirleyici sorun kısırlık yaşanmasıdır."CIA'İN RAPORUNDA TÜRKİYE'NİN ÜREME YETİLERİNİ KAYBEDECEĞİ VAR"

Çok büyük bir şekilde kısırlık tehlikesi var. GDO ve hibrit kaynaklı. Bütün dünyada bu tehlike var. Hibritin ana tehlikesi şudur: Eğer bitkinin, tohumun içindeki üreme organını yok ederseniz, besinin en az yüzde 50'sini otomatikman yok etmiş olursunuz. Dolayısıyla insanları fiziki olarak beslersiniz ama biyolojik olarak aç bırakırsınız. Biyolojik olarak aç bıraktığınız zaman bunlar sıhhatlerini de kaybederler, üreme yetilerini de kaybederler. Bugün evli çiftlerin en az 3'te 1'nin çocuğu olmuyor. 10 yıl sonra 2 evli çiftten birinin çocuğu olmayacak, bu kesin. CIA'in 2030 perspektif raporunda bile yer almış durumda Türkiye'nin üreme yetilerini kaybedeceği.

ROPÖRTAJIN DEVAMI YARIN HÜR HABER'DE!

"Diyorlar ki dünya nüfusu artıyor, dünyanın gıda arzı artmıyor. Yani dünyada 1 milyar insan aç, açlığı bu sorunla çözeceğiz diyorlar. Şimdi buna saf ya da salak müslümanlar da inanıyorlar. Dertleri dünyadaki nüfusun açlığıysa bunların trilyon dolarlık servetleri var, yüz milyar dolarını hibe etseler dünyanın hiçbir yerinde fakir diye bir şey olmaz." Yarın Hür Haber'de...

Röportajın ilk bölümünü okumak için tıklayınız.


  YORUM YAP / YORUM OKU
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Siyaset Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin