29 Mart 2015 Pazar | Günün Haberleri | Giriş Sayfa Yap | Künye | Reklam
Fenerbahçe'den Van Persie'ye teklif!
Denizanaları Boğaz'ı istila etti
Mourinho'dan Milli takıma büyük övgü!
Erdoğan'a küfreden kocasına boşanma davası açtı
Hollanda'da Emre'ye büyük şok!
Deniz Seki: Ne güzel dostlar biriktirmişim
Sırrı Süreyya Önder: Roboski'de halk ayakta
Kılıçdaroğlu Gürsel Tekin'in oğluna kız istedi
Fatih Terim'den Hollanda maçı sonrası açıklamalar
Hürhaber Logo
SİYASET     SPOR     DÜNYA     MEDYA     EKONOMİ     OYUN     SOSYAL MEDYA     MAGAZİN     SAĞLIK     TEKNOLOJİ     SEÇİM     TÜMÜ

Ergün Göknel şimdi ne yapıyor?

Bir döneme damgasını vuran İSKİ eski Genel Müdürü Ergün Göknel şimdi ne yapıyor?
HÜRHABER-ÖZEL- İSKİ Genel Müdürlüğü görevindeyken ihalelerin hakedişlerinin ödenmesi için rüşvet aldığı gerekçesiyle soruşturmaya uğrayan eski Genel Müdür Dr. Ergun Göknel, usulsüz klor alımı nedeniyle 1995 yılında 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmış ve uzun süre isminden bahsettirmişti.

Karar Yargıtay tarafından onandıktan sonra Göknel, hapse girdi. Ankara Yarı Açık, Keçiören Yarı Açık ve son olarak da Kalecik Yarı Açık cezaevlerinde hapis yatan Göknel'i, eski eşi Nurdan Erbuğ'a, boşanma işlemleri sırasında ödediği ileri sürülen 606 bin 500 dolar ve 100 bin mark tazminat ele verdi.

HAPSE GİRMEDEN EVLENMİŞTİ

Söz konusu paranın "bir devlet memurunun geliriyle örtüşmediği" belirtildi ve bu paralar soruşturmalar için hareket noktası oluşturdu.

Kendisini ihbar ettiği iddiaları yer alan Erbuğ'dan boşanır boşanmaz cezaevine girmeden kısa bir süre önce Feray Göknel'le evlenen cezaevinde bulunduğu sırada ikinci eşinden de boşandı. 

BOŞANDI VE YENİDEN EVLENDİ

Ergun Göknel'in Müjgan Hanım'la tanışması ise üçüncü eşi Feray Göknel ile boşanma arifesindeki günlerine rastladı. Hapisteyken mektuplaştığı Müjgan Hanım'la hayatını birleştiren Göknel, tahliye olduktan bir süre sonra yeniden boşandı. Göknel, 16 Ağustos 1998'de cezasını tamamlayarak tahliye oldu.

YAZDIĞI KİTAPLA GÜNDEME GELDİ

Aynı zamanda kimya yüksek mühendisi olan Göknel, tahliye olduktan sonra yeniden profesyonel hayatta çeşitli görevlerde bulundu. Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerini eksen alan bir web sitesi kuran İSKİ eski Genel Müdürü, yayımladığı "2000 Yaşında Bir Dünya Güzeli" adlı kitabıyla yeniden gündeme geldi.

TARAF'TA YORUMCULUK YAPIYOR

Ergün Göknel'in şimdilerde ise Taraf Gazetesi'nde yazdığı uzun soluklu makaleleri dikkat çekiyor. Gazetenin 'her Taraf' başlıklı platformunda yarım sayfayı bulan yorumlara girişen Göknel, Türkiye ABD ilişkilerinden TSK'nın sınır ötesinde yaptığı harekata değin bir çok alanda kalem oynatıyor.

İşte Göknel'in bugün Taraf'ta yayımlanan "Kurşun ve ölüm her şeyi çözüyor mu?" başlıklı analizinden çarpıcı bir tespit:

İşsizlik ve yoksulluk Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde terörün doğal destekçisi durumunda olmaktadır. İnsanlar iş sahibi olsalar, günlük yemeklerini sağlasalar, çocuklarını okutabilseler, hiç olmazsa asgari yaşam koşullarına sahip olsalar dağa çıkarlar mı? Hayatlarını bir hiç ugruna tehlikeye atarlar mı? Devlete karşı gelirler mi?
    DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
nediyor
  1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
Hangi takımı tutuyorsunuz?
DOLAR
2.61
EURO
2.82
BİST
63.54
ALTIN
100,3
Hava Durumu
ISTANBUL   16 / 9
İlginç Bilgiler Haberleri
Hür Soru Hür Cevap Haberleri
Acil kayıp aranıyor Haberleri
Sevimli Patiler Haberleri
HürYaşam Haberleri
Astroloji Haberleri
Yerel Haber Haberleri
English News Haberleri
Ramazan Haberleri
Siyaset Haberleri
Spor Haberleri
Dünya Haberleri
Medya Haberleri
Ekonomi Haberleri
Oyun Haberleri
Sosyal medya Haberleri
Magazin Haberleri
Avrupa Birliği Haberleri
Sağlık Haberleri
Belediyeler Haberleri
Anasayfa
Künye
İletişim
Reklam
Facebook
Twitter
Sitene Ekle
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.