Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT
Ebola bir biyolojik silah mı? Türkiye’de biyo-silah üretiliyor mu?

Ebola bir biyolojik silah mı? Türkiye’de biyo-silah üretiliyor mu?

Biyoterör, biyolojik silah nedir? GDO’lar biyosilah olarak kullanılabilir mi? Hükümetlerin biyoterör politikaları neler? Ebola bir biyolojik silah mı? Türkiye’de biyo-silah üretiliyor mu? Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, Hür Haber’e anlattı.

Genetiği değiştirilmiş GDO ve hibritlerin tehlikesi hakkında sohbet ettiğimiz Kemal Özer, röportajımızın önceki günlerde yayınladığımız bölümlerinde, GDO ve hibritin tehlikesini, hayatımıza nasıl sızdığını, yarattığı kısırlık tehlikesini ve Somali’de oynanan aç bırakma politikalarını anlatmıştı…

“GDO, hibrit nedir? Hangi ürünlerde GDO kullanılıyor?” Röportajı okumak için tıklayınız.

“GDO ve hibritli ürünler kısır yapıyor. 10 yıl sonra her 2 çiftten 1’inin çocuğu olmayacak!” Röportajı okumak için tıklayınız.

“Somali’de oynanan aç bırakma politikaları…” Röportajı okumak için tıklayınız.


Röportajımızın dördüncü ve son bölümünde ise; Kemal Özer’in dikkat çektiği başka bir önemli konuyu, biyo-silah ve biyoterör tehlikesini paylaşıyoruz... GDO’lu gıdalar biyo-silah olarak mı kullanılıyor? Amerika çiçek mikrobunu neden laboratuvarlarda saklamaya devam ediyor? Türkiye’de biyo-silah deposu var mı? Ebola bir biyolojik silah mı?İşte Kemal Özer’in biyo-silah ve biyoterör hakkında tüm merak edilenleri yanıtladığı o açıklamaları:

GDO'ların gelecekte insanlığın zararına kullanılabilme tehlikesi var mı?

Var değil, uygulanıyor zaten. Buna biyolojik silah deniyor. Biyo-terör denilen bir şey. İlk olarak Tatarlar tarafından kullanılmıştır; vebadan ölmüş kişileri mancınıkların içinden atarak oradaki insanların veba hastalığına yakalanmasına yol açmışlardır. Daha sonra ise 1. Dünya Savaşı’nda Japonlar tarafından kullanılmıştır. Çok az bilinen bir şeydir ki, Hitler İkinci Dünya Savaşı’nda biyolojik silahların kullanılmasını yasaklamıştır. Ama Amerika ve diğer Batı ülkeleri kullanmıştır ve kullanmaya devam etmektedirler.

“GDO BİR BİYOLOJİK SİLAHTIR, DETERJANIN KENDİSİ BİR BİYOLOJİK SİLAHTIR”

Şarbon mesela bir biyolojik silahtır. Şarbonu toprağa bırakırsanız 50 yıl hiçbir şeyini kaybetmeden kendini korumaya devam eder ve ağır ağır toprağı ve bitkileri kirletir. Bu biyolojik silah çok yaygın ve etkin bir şekilde kullanılıyor, farkında değiliz. Ateşli silahlar devri bitti, biyolojik silahlar kullanılıyor. GDO'nun kendisi bir biyolojik silahtır, deterjanın kendisi bir biyolojik silahtır. Bunların kısırlığa, rahim kanseri, göğüs kanseri, prostat kanseri ve akciğer kanserine yol açtığı biliniyor. Bunu bir kişi de söylemiyor, konuyla ilgili sayısız araştırma var. Ama bunları dile getirebilecek cesur insan sayısı az.

“İYİLER HAREKETE GEÇMİŞ OLSA KÖTÜLER ZATEN KORKAKTIR”

Bir korku imparatorluğu inşa etmeye çalışıyorlar. Herkes ya bana bir şey olursa diye korkuyor. Kimseye bir şey olduğu yok, olmaz da. İyilerin pasifliği kötülerin cesaretine yol açıyor sorun bu. Eğer iyiler harekete geçmiş olsa zaten kötüler korkaktır.

“EBOLANIN BİYOLOJİK SİLAH OLDUĞU KONUSUNDA HİÇ KUŞKU DUYMUYORUM”


Biyolojik silah konusunda en çok tartışılması gereken şey bence ebola, ben ebolanın biyolojik silah olduğu konusunda hiç kuşku duymuyorum. Bunu Amerika ya da İngiltere yapıyor olabilir ama her zaman devletler de yapmaz böyle şeyleri; dünyayı yönetmeye talip olan kirli güçler de yapıyor olabilir… Kuş gribi, domuz gribi neyse, ebola da odur. Bunların hepsi biyolojik silahtır.

“AMERİKA ÇİÇEK MİKROBUNU SAKLAMAYA DEVAM EDİYOR”


Mesela çiçek mikrobu dünyada görülmüyor ama Amerika çiçek mikrobunu saklamaya devam ediyor. Niye laboratuvarlarda saklıyorlar bunu hâlâ? Neden imha etmiyorlar son kalıntıyı? Çünkü biyolojik silah olarak saklıyorlar, istedikleri zaman kullanacaklar ya da ondan yeni silah elde edecekler.

“TÜRKİYE BU TÜR ŞEYLERE TENEZZÜL EDEN BİR DEVLET DEĞİL”

Sizce Türkiye'de biyolojik silah depolanıyor mu?


Zannetmiyorum Türkiye devleti, dünyanın en ahlâklı devletlerinden birisidir. Türkiye bu tür şeylere tenezzül eden bir devlet değil. Bireysel anlamda buna müracaat eden insanlar olabilir ama kurumsal anlamda devletin buna müracaat ettiğini aklımdan bile geçirmem. Böyle bir zihnin olmadığını biliyorum. Hele ki mevcut iktidarın bunu yapabileceğini asla aklımdan geçirmem. Ama bu bazı özel laboratuvarlarda bazı grupların elinde mevcut olmadığı anlamına gelmez.

Hür Haber imzalı haberler kaynak gösterilse dahi aktif link verilmeden kullanılamaz.
  YORUM YAP / YORUM OKU
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin