Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Osmanoğlu

Bu ülkenin en değerli madenleri: Gençliğidir

Kabul edelim artık toplumu kendi başına bırakamıyorsun, bıraktın mı, FETÖ dizayn etmeye çalışıyor, PKK saflarına adam çekmeye çalışıyor, DEAŞ katiller ordusu devşiriyor, cemaatler kendilerine hizmetkârlar alıyor.

Ve bütün bu Terörist guruplar olsun, masum yüzlü cemaat-cemiyetler olsun hep gençlerin üzerinden planlar yapıyor. Akla hayale gelmeyecek taktiklerle gençlerimiz evlerimizden-ülkemizden çalınıyor.

Bu ülkenin en değerli madenleri; gençleridir.

Peki, devlet bu konuda ne yapıyor? Oldukça zayıf davranıyor, ya da bu mühim meseleyi birilerine ihale ediyor. Oysa bu mesele hiçbir guruba, kimseye teslim edilmeyecek kadar değerlidir. Değerini de kaybettiğimiz zaman anlıyoruz.

FETÖ en değerli madenlerimize senelerce temlik koydu. Güya “Altın nesil” yaratacaklardı. O altın nesil ki 15 Temmuz 2016'da bu ülkenin meclisine, milletine altın vuruş yapmaya kalktı.

Şimdi devlet, FETÖ Terör Örgütü'nün bu ülkede bıraktığı tahribatları silmeye çalışıyor. Bana sorarsanız henüz başlamadık bile…

Nasıl bir gençlik istiyoruz?

Dinine, diline, kültürüne, ahlakına, değerlerine bağlı bir gençlik istiyoruz ama bunun için yapmamız gereken çok şey var, daha yolun başında bile değiliz.

Allah'tan korkan, Allah'ı seven, Allah için alan, Allah için veren ve Allah yolunda yürüyen bir gençlik hiç kimseyi korkutmaz ve hiç kimseden de korkmaz.

Topunuz, tankınız, uçağınız, füzenizle gücünüz olur ama onları kullanacak yeteneğe sahip değilseniz, o silahların hamalı olursunuz, demir yığını olur o kadar.

Önce tespit yapacağız, sonra ne yapacağımıza bakacağız. Düşünün Öğretmeni kitap okumayan bir toplumdan ne beklersiniz. Okuma seferberliğine öğretmenlerden başlayıp, öğrencilerden devam edip, toplumun tüm katmanlarına yaymalıyız.

Okumayan bir milletin gençliğinin her türlü saldırıya maruz kalabileceğini unutmayalım. Binbir meşakkatle büyüttüğümüz çocuklarımız, ülkesine hain, milletine düşman, değerlerine yabancı, dinini unutmuş bir şekle sokulmaya çalışılıyorsa vay halimize.

Devletin Gençlik Bakanlığının olması elzemdir. Öyle sporla bağlantılı değil, sade ve sade Gençlik Bakanlığı olacak. Devlet, bu Bakanlığa milyar dolar ödenekler verecek ve gençliğin geleceğine hizmet edecek, bu da millete, devlete hizmettir.

Farkında mısınız, gençliğimiz hala birilerinin kullanımında ve tehdit altında. İşi gücü bırakıp, bu konuya kafa yormalıyız. Geleceğin güçlü Türkiye'sini böyle kurarız.

Öyle haybeden atarak, “Yeni Devlet Kurduk' masallarına kimse de prim vermez. Sen gençliğine sahip çıkamıyorsun, senin gençliğini kullanıp, askerinin-polisinin karşısına terörist olarak çıkarıyorlarsa, şapkayı önüne koy, korkarım ki kel çoktan göründü.

Kral çıplak değil ama kel kardeşim, kel…

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ OSMANOĞLU DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin