Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT
Bu sözler yargıda beraat etti!

Bu sözler yargıda beraat etti!

Eski milletvekili Süleyman Sarıbaş'ın Profesör Dr. Baskın Oran ve İbrahim Kaboğlu'na yönelik olarak kullandığı o sözler beraat etti...

Eski milletvekili Süleyman Sarıbaş'ın Prof.Dr. Baskın Oran ve Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu'na yönelik olarak kullandığı o sözler beraat etti.

Konuyla ilgili bugün Radikal 2'de bir yazı kaleme alan Prof. Baskın Oran isyanını şöyle özetledi:

- Bu kadar rutin bir konuda bu yargıçlar nasıl bu kadar açıkça ideolojik davranabiliyor? Çok basit. Bakın nasıl:

Azınlık Raporu olayı patlamış, Süleyman Sarıbaş diye biri TBMM kürsüsüne fırlıyor, gündem dışı söz alıyor. Kaboğlu ile bendenize şöyle küfrediyor:

"Değerli milletvekilleri, bu kepazelik raporunu hatırlayan entel devşirme takımı... kamuoyuna zehirli salyalarını akıtmayı başardılar. Kimin adına çalışıyorlarsa görevi eksiksiz ifa ettiler... Millet bunları tükürüğüyle boğar... Barzani'nin danışmanlığını da yapan Filistin kamp kaçkını eski sosyalist şimdilerde liboş ve bu şekilde AB'ye girsek finoş olacak zatlar, Türklüğü içine sindiremeyen Türk düşmanı hainler..."

Burada da duramıyor, şöyle bitirmeye cüret ediyor:

"Azınlık arayanlar analarına babalarının kim olduğunu bir kez daha sorsunlar. Bilge Kağan'ın ve Atatürk'ün özdeyişiyle sözlerimi tamamlıyorum, Ey Türk Titre ve Kendine dön. Ne Mutlu Türküm Diyene".

TBMM kürsüsünden bize piç, ölmüş babalarımıza deyyus, ölmüş analarımıza fahişe demek terbiyesizliğini gösteren bu adamıı Yargıtay beraat ettirdi efendim. Hem de şu gerekçeyle:

"Liboşlar, finoşlar nitelemesinin raporu hazırlayanlara yönelik olmadığı belirgindir. Raporu hazırlayanları hedef alan sözlerin ise eleştiri sınırları içinde kaldığının kabulü gerekir. Raporda yer alan görüş ve açıklamaların herkes tarafından kabul görmesi beklenemez. Davacıların kendi görüş ve değerlendirmelerini bu raporla açıklamaları ne kadar hakları ise, bunlara katılmayanların da kendi görüş ve değerlendirmelerini açıklamaları ve eleştirmeleri o kadar haklarıdır."

Yani, anaya babaya küfretmek Yargıtayımıza göre bir hak!

Bidayet mahkemeleri açısından bir "İmam-ı Azam" pozisyonunda olan Yargıtay böyle yaparsa, mahkemeler ne yapar, tahmini zor değil.

Kendi ölmüş ana-babalarına küfredilseydi?

Zor değil de, benim t ek bir şeyi anlamam zor: Acaba, Yargıtay'dakiler başta olmak üzere, bu sayın yargıçlarımız eğer (örneğin) "Hukukçular Derneği" diye bir derneğin AB'den aldığı bir araştırma fonunu, bir "gazeteci" kalkıp da, kendilerinin açık açık isimlerini vererek "Şu şu kişiler ceplerine atmışlardır" diye ilan etseydi acaba ne yaparlardı.

Dahası, adamın biri milletin kürsüsüne çıkıp da ölmüş pederlerine, ölmüş maderlerine aynen Süleyman Sarıbaş gibi dümdüz gitseydi, acaba ne yaparlardı.

"İfade özgürlüğüne girer, eleştiri sınırları içindedir" mi derlerdi?
  YORUM YAP / YORUM OKU
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Siyaset Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin