Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Alver

23 Mayısın getirecekleri

Değişimin önüne hiçbir engel takılamıyor. Ortadoğu ve Özellikle Suriye Bataklığı tüm dengelerin değişmesine sebep oldu.
11 Eylül, Irak'a özgürlük, Arap Baharı, Diktatörlerin devrilmesi ve en son Suriye'de şekillenen yenidünya haritasının faturaları Türkiye'ye ağır bir şekilde mal oldu. Türkiye'de siyaset yapmak sadece Türkiye sınırları dahilinde yeterli kalmıyor. Yerel siyaset yapan tüm siyasi partiler günden güne erimeye devam ediyor. Bunun örnekleri arasında CHP, MHP ve HDP var. Bu partiler kendi içlerine o kadar kapanmışlar ki, Türkiye dışına çıkamamaktadırlar. HDP bir ara Türkiyelileşme modelini benimsedi ve kısmen de başarılı oldu! Ama yerel faktörlerin içine doğru gömülüp kendini imha etti. CHP Cumhuriyetin savunuculuğu rolünü, MHP ise Türkiye sınırlarını koruma siyasetini devam ettirdi.

Yeni Dünya Düzeni Sykes- Picot anlaşması, yeni Ortadoğu düzeni ise Lozan anlaşmasının yapıldığı gün başladı. Bu iki denklem arasında Dünya siyaseti hep yoğrulmaya devam etti.

Bu denklem arasında emperyalizmin Türkiye faktörleri: 27 Mayıs Darbesi, 12 Eylül Darbesi, 12 Mart Muhtırası, 28 Şubat Post modern Darbesi, 27 Nisan e- muhtırası ve Paralel yapı adı altında Türkiye'yi sürekli kendi planları kontrolünde tutmaya devam ettiler.

Son Ahtapot Paralel Yapı

12 Eylül 1980 darbesi planlayıcıları yine paralel yapıydı. 12 Eylül'den sonra Türkiye'de her yerde yapılandılar. Devletin sinir merkezlerini ellerine geçirmeyi başarabildiler. Her siyasi parti içerisinde söz sahibi oldular. Her illegal örgütü kendi kontrolleri altına alıp, spor kulüpleri, dernek, vakıf ve mafyayı kendi kontrollerine almak istediler. Fenerbahçe ve TFF bunun en bariz örneği değimlidir?

Paralel Yapı: (Emperyalizmin ve Kapitalizmin Dünya ve Türkiye de ki gizli hücre yapılanması) Tapınak Şövalyelerinin Türkçe anlamı Işık Erleri, Kutsal Mabedin Türkçe karşılığı Işık Evleri, Seçilmiş İnsanların Türkçe karşılığı ise Adanmış Ruhlar gibi terimlerle birebir Şizofreni tapınakçıların Türkiye şubesini açtılar. Hipnotik Dini terimleri de iç içe katarak yıllarca insanları böylece uyutabilmeyi başarabildiler.

Yeni Dünya düzeninin Ilımlı İslam modeli Tayip Erdoğan ile bozuldu. Vatikanın Türkiye ziyareti Paralel yapıyı korumak amaçlıydı. Erdoğan buna da pirim vermeyince, bünyelerinde ki Radikal İslam modelini devreye soktular. Uyuyan tüm Radikal Dini ve İllegal örgütlerin hücrelerini uyandırdılar. Paralel yapıyı yer altına çekmek istediler. Amaç 2023 ‘e doğru tekrar Türkiye olacaktı.

Erdoğan, 23 Mayıs sabahı arınmış bir Türkiye görmek istiyor. Bunun tek yolunun ise Başkanlık sisteminden geçiyor. Bugün Türkiye'de birilerine gerçekten bağlı olmayan kimseler varsa onlarla yoluna devam etmek istiyor!

Türkiye'de darbeyle gelen Anayasayı ve Fransa Anayasa modelini savunmak ne kadar vatanseverlik olabilir sizce?

23 Mayıs sabahı

Devlet mi Laik olmalı yoksa Halk mı?

Şimdiye kadar halk laikleştirilmek istenildi halk laik olmamalı, devlet laik olmalı.

23 Mayıs Sabahı Paralel yapı ile mücadele daha çok aratacağa benziyor.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ ALVER DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin