Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Alver

15 Temmuz’un Kodları: Son Kale Türkiye

Yüz Yıl Savaşlarının yıl dönümüne yaklaşık 7 yıl kaldı…

Dünya, Irkçılık, Ulus devlet ve Milliyetçilik akımından sonra mezhep savaşlarına doğru eviriliyor.

Dünyanın en büyük Enerji Pazarı olan Ortadoğu bir kez daha emperyalizmin kanlı saldırısı altında kalmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği Dünya 5 ten büyüktür sözü küçümsenmeyecek kadar derin anlamlar taşımaya devam ediyor. ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya'nın kontrolü altında mıdır Dünya? Dünya bu güçlerin elinde Kan paleti şekline dönüştü. Özellikle Ortadoğu…

14915026_1793518700903415_230873925_n

Suudilerden vazgeçen Emperyalizmin yeni gözdesi İran olabilir!

İslam dünyasının Kutsal sayılabilecek tüm kilit noktalarını kontrol altına alan bu güçler, yalnızca ekonomi ve yer altı kaynaklarını değil, sosyal ve kültürel alanda da etkisi altına almayı başardı.

Yüzyıl savaşlarının son Arifesinde Erdoğan gibi Güçlü bir liderin Ortadoğu'yu etkilemesi sermaye odaklarının halklar üzerinde ki etkisini kısmen kırdı. Erdoğan'ın imajı halkları etkiledi.

Çözüm sürecine başından beri rahatsız olan Avrupa ve özellikle Almanya, içerdeki iş birlikçileri ve FETÖ terör örgütü ile birlikte Gezi ve Kobani gibi iç karışıklıklar ve siyasi cinayetler, ardından da öz yönetime kadar uzanacak Türkiye'yi iç savaş ve Kaosa sürükleme eylemlerine devam ettiler.

15 Temmuz'un Asıl Amacı

15 Temmuz darbesinin asıl ve net hedefi Türkiye'yi Ortadoğu'nun dışına çekme ve ikiye bölme planıydı.

2. Plan ise Fetö yıllardır yurt dışına gönderdiği Misyonerlerini Türkiye'ye getirtmek olacaktı.

İdam edeceği, içeriye atacağı, kurşuna dizeceği Bakan, Milletvekilleri, Halk, Bürokrat, Gazeteci, Memur ve binlerce insanın yerine bunları atamak olacaktı. Anlayacağınız Türkiye yeni bir soykırım yaşayacaktı. Fetocuların Yurt dışında ki sayılarına bakacak olursak binlerce kişi öldürülecekti.

Fetocuların darbe öncesi Algı yönetimleri ise Türkiye'nin gerçek sahipleri yurt dışında ve geri gelecekler şeklindeydi.

FETÖ misyonerlerini hangi ülkeler besliyor ya da Finanse ediyordu sizce?

3. Plan: Öcalan'ı İmralı'da öldürtmek, Güney ve Doğu Anadolu bölgesinin kısmen İran'a devretmek yeni bir Milliyetçilik dalgasıyla Kürtleri Irak ve Suriye savaşına çekmek olacaktı.

Neden İran?

Darbe gerçekleşmedi ve yan etkisi Musul oldu. Emperyalistlerin yeni DEAŞ'ı Haşdi Şabi Örgütü bölgede etkinliğini gösterdi. Irak Başbakanı Abadinin Türkiye Rahatsızlığı bunun açık örneğidir.

Sanıldığı gibi Ermenilere hiçbir şey bırakılmayacaktı. Türkiye'de ki Şiileri bu oyunun içine çekmeye çalışacaklardı. Ve Anadolu topraklarında yeni bir mezhep savaşı başlamış olacaktı.

Darbeden Sonra ki Türkiye Haritası ise: Ankara'nın batısı sadece Yeni bir Türkiye şeklini alacaktı ve Ankara'nın doğusu yeniden paylaşılacaktı.

15 Temmuz Gecesi Halkın direnişi ile bu plan bir kez daha bozuldu.

Peki, Erdoğan ne olacak?

Emin olabilirsiniz ki Yaşanacak bu süreçte Ortadoğu Halkları Şii örgütlerin karşısında sadece Erdoğan'ın tek bir sözü ile ayaklanabilirler. Buna Kuzey Afrika ülkelerini dahil edebiliriz. Türkiye Başkanlık sistemini tartışırken Ortadoğu Erdoğan'ın Halifeliğini tartışmış olacak.

Türkiye'nin Ortadoğu'da ki askeri ve siyasi varlığı Küçük örgütlere yönelik değil, bu örgütlerin arkasında ki Ülkelere yöneliktir.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ ALVER DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin